Republikańscy Gubernatorzy Z Solidarnością dla Teksasu - Obrona Granicy Przed Inwazją Migrantów

W środku tygodnia gubernatorzy 25 stanów USA wyrazili pełne poparcie dla gubernatora Teksasu, Grega Abbotta, w kwestii „konstytucyjnego prawa do samoobrony” przed rzekomą „inwazją” nielegalnych imigrantów.

Decyzja ta jest odpowiedzią na niedawną decyzję Sądu Najwyższego USA, który pozwolił administracji Bidena na usunięcie drutu kolczastego na granicy USA-Meksyk w Teksasie.

Republikańscy gubernatorzy, podpisując oficjalne oświadczenie poparcia, podkreślili konieczność używania wszelkich dostępnych narzędzi, w tym ogrodzeń z drutu kolczastego, aby zabezpieczyć granice przed nielegalnym przekraczaniem. Oświadczenie zostało wydane przez Stowarzyszenie Republikańskich Gubernatorów, które zaznaczyło, że podejmują tę decyzję, ponieważ administracja Bidena nie egzekwuje obowiązujących przepisów imigracyjnych i dopuszcza masowe zwolnienia warunkowe dla migrantów.

Gubernator Abbott ogłosił, że prawo Teksasu do samoobrony zastępuje wszelkie ustawy federalne, które temu przeczą. Zobowiązał się kontynuować rozmieszczanie drutu kolczastego jako skutecznego środka odstraszającego przed nielegalnym przekraczaniem granicy, co zdaniem gubernatora jest wynikiem polityki otwartych granic administracji Bidena.

Wśród sygnatariuszy oświadczenia znaleźli się także gubernatorzy, którzy wydali indywidualne deklaracje. Gubernator Dakoty Południowej, Kristi Noem, zaoferowała wsparcie w postaci wysłania Gwardii Narodowej z jej stanu do Teksasu. Gubernator Ohio, Mike DeWine, określił sytuację na granicy jako „nie do utrzymania” i nazwał politykę imigracyjną administracji Bidena „całkowitą porażką”.

Gubernator Arkansas, Sarah Huckabee Sanders, zaakcentowała gotowość swojego stanu do obrony Teksasu, a gubernator Wirginii, Glenn Youngkin, potwierdził wsparcie dla Abbotta, podkreślając konstytucyjne prawo Teksasu do obrony.

W świetle tego poparcia ze strony republikańskich gubernatorów, sytuacja na granicy USA-Meksyk staje się jednym z głównych tematów w kontekście walki między stanami a administracją federalną w kwestii polityki imigracyjnej.