torach w Barcicach Górnych: Dwóch Zmarłych w Straszliwym Wypadku.

Dzisiaj rano w Barcicach Górnych w województwie małopolskim miała miejsce straszliwa tragedia na torach kolejowych, która pochłonęła dwa ludzkie życia i pozostawiła rannych.

Około godziny piątej rano, 26-letni kierowca samochodu osobowego stracił kontrolę nad pojazdem na łuku drogi krajowej nr 87. Niestety, skończyło się to tragicznie.

Samochód wypadł z drogi, dachował i wylądował bezpośrednio na torowisku, tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. W samochodzie podróżowało pięć osób, z których cztery zostały zakleszczone w zniszczonym pojeździe. Akcja ratunkowa strażaków była niezwykle trudna, a do uwolnienia poszkodowanych konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych.

Niestety, jedna z osób znajdujących się w samochodzie, która była przygnieciona przez pociąg, zginęła na miejscu. Po godzinie dziewiątej małopolska policja poinformowała, że w szpitalu zmarła jedna z osób poszkodowanych w wyniku odniesionych obrażeń. Tym samym tragiczny bilans tego okropnego wypadku wzrósł do dwóch ofiar śmiertelnych.

Wszystkie siły ratownicze, w tym służby medyczne, strażacy i policja, pracowały nieustannie, aby pomóc ofiarom i zminimalizować skutki tego okropnego wypadku. Dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku jest w toku.

Ta tragiczna sytuacja jest przypomnieniem o ważności ostrożności i przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

foto. KM PSP Nowy Sącz
foto. KM PSP Nowy Sącz

foto. KM PSP Nowy Sącz