Zatrzymany obywatel Ukrainy poszukiwany czerwoną notą Interpolu za działalność narkotykową

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Kielcach przeprowadzili udaną akcję, zatrzymując obywatela Ukrainy, który był poszukiwany czerwoną notą Interpolu za działalność narkotykową na terenie Ukrainy.

Kieleccy strażnicy graniczni, współpracując z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, przeprowadzili działania w ramach ogólnopolskiej akcji EAD Labour Exploitation 2024, koordynowanej przez Europol. Celem tych działań było zwalczanie handlu ludźmi, zwłaszcza wykorzystywanych do pracy przymusowej lub usług o charakterze przymusowym.

Podczas wspólnych działań służb nie stwierdzono naruszeń w obszarze handlu ludźmi. Jednakże w trakcie kontroli jednego z warsztatów samochodowych funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego obywatela Ukrainy. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu przez ukraińskie organy ścigania z powodu prowadzonej przez niego przestępczości narkotykowej.

Zatrzymany obywatel Ukrainy został przekazany Policji. Dalsze czynności wobec niego będą prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Kielcach.