Źródła obecnej inflacji

Źródła obecnej inflacji.

Pytanie: Jak myślisz, co banki zrobią z kredytami hipotecznymi, jeśli nadal będziemy doświadczać wysokiej inflacji i/lub hiperinflacji? Czy uważasz, że możemy być w stanie spłacić kredyt hipoteczny złotem, jeśli sprawy przybiorą wystarczająco zły obrót?

 

Odpowiedź: Nie! Umowa jest w dolarach i nie można jej zmienić. Nie będzie hiperinflacji, ponieważ to ma miejsce dopiero gdy zaufanie do rządu całkowicie się załamuje. Płytka analiza niemieckiej hiperinflacji stworzyła mit, że inflacja jest wynikiem wzrostu podaży pieniądza – a to nie jest prawda!!!

 

 

 

 

Mówiąc prosto, hiperinflacja nastąpiła po wymuszonej na społeczeństwie pożyczce Republiki Weimarskiej w grudniu 1922 r., kiedy rząd przejął 10% wszystkich aktywów i dali ludziom obligacje, którą obecnie możesz kupić w serwisie eBay. Kiedy to nastąpiło, ludzie nie akceptowali już niemieckiej waluty i wymieniali wszystko na obce waluty, dzieła sztuki, rzadkie monety, znaczki i nieruchomości.

 

 

 

 

W 1925 roku, kiedy Niemcy musiały wyemitować nową walutę, była ona zabezpieczona nie złotem, ale nieruchomościami. Taka sama ludzka reakcja miała miejsce w Zimbabwe, a nawet w Japonii, ponieważ cesarze zdewaluowali zaległą podaż pieniądza do 10% wartości, w jakiej były wycenione, i wyemitowali własne monety o nowej wartości. Ludzie odmówili przyjęcia nowych japońskich monet, zwracając się ku chińskim monetom i workom ryżu. W wyniku tego Japonia straciła zdolność do emisji monet na 600 lat.

 

Obecna inflacja nie jest oparta na dodruku pieniędzy. Opiera się na niedoborach towarów. Jej źródło jest odmienne i nie skończy się to dobrze. Sankcje Bidena osłabiły cały światowy łańcuch dostaw. Wszyscy jesteśmy połączeni, w tym Rosja i Chiny.

Aby stworzyć jeszcze bardziej celowy chaos, administracja Bidena zamierza teraz nałożyć ograniczenia handlowe na Chiny. Przedstawicielka USA ds. handlu Katherine Tai opowiada się za radykalną zmianą w stosunkach Stanów Zjednoczonych z Chinami. Biały Dom Bidena doszedł do wniosku, że handel z Chinami powinien zostać zmieniony tak, aby był defensywną postawą gospodarczą, i nie był kontynuowany w ramach pierwszej fazy umowy handlowej stworzonej między administracją Trumpa a Pekinem. Jak wszystko inne, cokolwiek zrobił Trump, Biden teraz stara się to odwrócić.

 

To tylko jeszcze bardziej zwiększy inflację aż do 2024 r., a zniszczenie światowej gospodarki usunie wszelką zachętę do współpracy. Gdy Biden zniszczy fundamenty gospodarcze z Chinami, aby wywrzeć presję na realizację Wielkiego Resetu Światowego Forum Ekonomicznego, wygląda na to, że dojdzie po 2024 roku do III wojny światowej. Biden i cała jego rodzina zostali kupieni i opłaceni. Uważam za oburzające, że Demokraci domagają się, aby sędzia Thomas podał się do dymisji z powodu komentarzy jego żony, jednak Biden doskonale współpracuje z Chinami i Rosją, które to kraje pompują miliony do kieszeni jego rodziny.

 

Na poważnie, ze względu na bezpieczeństwo narodowe Biden powinien zostać usunięty z urzędu.

 

 

Link do oryginalnego artykułu: LINK