Szok! BBC opisał przypadek śmierci 27-latka po wakcynacji

Szok po publikacji materiału o „cudownym eliksirze” w mainstreamowych mediach. Portal BBC opisał śmierć 27-letniego mężczyzny, podając w swojej publikacji wprost, że – według koronera – zmarł on z powodu skrzepu krwi, który był „bezpośrednim rezultatem” przyjęcia „cudownego eliksiru” produkcji AstraZeneca.

27-letni Jack Last mieszkaniec Stowmarket w Wielkiej Brytanii przyjął eksperymentalny preparat 30 marca 2021 roku. Tydzień później mężczyzna trafił do szpitala z bólem głowy i nudnościami oczywiście wówczas z uwagi na narracje nikt nie połączył wakcynacji z nagłym pogorszeniem zdrowia Jacka. Badanie z 10 kwietnia wykazało natomiast zakrzepicę zatoki żylnej mózgu (CVST). 27-latek zmarł 10 dni później.

Portal bbc.com w swojej szokującej publikacji powołuje się na opinię starszego koronera Nigela Parsley’a. – Jack Last zmarł z powodu zakrzepu krwi w mózgu, spowodowanego jako bezpośredni rezultat reakcji jego organizmu na szczepionkę AstraZeneca Covid-19, którą otrzymał 30 marca 2021 roku – powiedział.

W czasie przesłuchania w Ipswich podkreślono, że Last był „sprawnym” i zdrowym człowiekiem.

Adwokat reprezentujący rodzinę zmarłego poinformowała, że wystąpi przeciwko szpitalom zaangażowanym w opiekę nad 27-latkiem w sprawie zaniedbań klinicznych. Początkowo bowiem West Suffolk Hospital w Bury St Edmunds „zdiagnozował” u mężczyzny migrenę, zanim kolejne badania nie wykazały CVST.

U mężczyzny zastosowano antykoagulację, by rozrzedzić skrzep, jednak doszło do krwawienia w mózgu. 27-latek został przeniesiony do Addenbrooke’s Hospital w Cambridge, by tam przejść dalsze leczenie. Niestety, mężczyzna zmarł.

Dyrektor szpitala West Suffolk Craig Black twierdzi, że podmiot angażował się i nadal „w pełni angażuje we wszystkie dochodzenia badające okoliczności tragicznej śmierci Jacka”.

– Mamy solidne wewnętrzne procesy oceny i wyciągamy wnioski, szczególnie na temat naszego świadczenia usług radiologicznych poza godzinami pracy – powiedział.

BBC przypomina, że tydzień po tym, jak Jack Last przyjął pod wypływem proagandy rozpowszechnianej przez media głównego nurtu „cudowny eliksir” produkcji AstraZeneca, w Wielkiej Brytanii osobom poniżej 30. roku życia podawano alternatywny preparat – „z powodu dowodów łączących ją (AstraZenecę – przyp. red.) z rzadkimi zakrzepami krwi”.

„Przypadki zakrzepów po szczepieniu są uważane za niezwykle rzadkie. W jednym z dużych brytyjskich badań stwierdzono, że ryzyko powikłań jest mniejsze niż ryzyko związane z samym wirusem” – zastrzegł ostrożnie portal BBC.