CDC Skutki uboczne szczepień

Według nowych danych z Centers for Disease Control and Prevention (CDC), tysiące ludzi nie było w stanie pracować lub wykonywać codziennych czynności, lub wymagało opieki lekarza po otrzymaniu nowej szczepionki COVID-19.

Skutki uboczne szczepień
CDC Skutki uboczne szczepień

Według stanu na dzień 18 grudnia 3150 osób zgłosiło to co agencja nazywa „zdarzeniami wpływającymi na zdrowie” po zaszczepieniu. Definicja tego terminu brzmi: „niezdolny do wykonywania codziennych czynności, niezdolny do pracy, wymagający opieki lekarza lub pracownika służby zdrowia”.

Jak donosi Zachary Stieber z The Epoch Times, ludzie raportujący negatywne skutki, zgłaszali je za pośrednictwem aplikacji V-safe na smartfony. Narzędzie wykorzystuje wiadomości tekstowe i ankiety internetowe, aby zapewnić spersonalizowane kontrole stanu zdrowia i pozwala użytkownikom szybko poinformować CDC, jeśli ci doświadczają skutków ubocznych. CDC i Pfizer, które produkują szczepionkę z BioNTech, nie odpowiedziały na prośbę o komentarz.

Informacje zostały przedstawione przez epidemiologa z CDC dr Thomasa Clarka Komitetowi Doradczemu ds. Praktyk Szczepień, będącym niezależnym zespołem, który przedstawił zalecenia agencji w sobotę. CDC stwierdziło, że 272 001 dawek szczepionki podano od 19 grudnia. Oznacza to, że większość zaszczepionych osób nie doświadczyła negatywnych skutków. CDC zidentyfikowało sześć przypadków anafilaksji lub ciężkiej reakcji alergicznej, która wystąpiła po podaniu nowej szczepionki, jak poinformował dr Clark. Opisy innych przypadków zostały przeanalizowane i stwierdzono, że nie mają one charakteru reakcji anafilaktycznej.

W piątkowej aktualizacji agencja podkreśliła, że ​​każdy kto kiedykolwiek miał ciężką reakcję alergiczną na jakikolwiek składnik szczepionki COVID-19, nie powinien jej otrzymać. Osoby z ciężkimi reakcjami alergicznymi na inne szczepionki powinny skonsultować się z lekarzem w sprawie otrzymania nowej szczepionki, podczas gdy osoby z historią anafilaksji niezwiązanej ze szczepionkami „nadal mogą zostać zaszczepione”.

CDC zaleca, aby osoby z historią ciężkich reakcji alergicznych niezwiązanych ze szczepionkami lub lekami do wstrzykiwań – takimi jak alergie na żywność, zwierzęta domowe, jad, środowisko lub lateks – mogły zostać zaszczepione” – jak stwierdziło CDC.

Osoby z historią alergii na leki doustne lub przypadkami ciężkich reakcji alergicznych w rodzinie lub z łagodniejszą alergią na szczepionki (bez anafilaksji) – mogą również zostać zaszczepione.

Każdy kto doświadczył anafilaksji po otrzymaniu pierwszej szczepionki, nie powinien otrzymać drugiej dawki, jak oświadczyło CDC. Szczepionki COVID-19 mają być podawane w dwóch dawkach, w odstępie około trzech tygodni.

Co najmniej pięciu pracowników służby zdrowia na Alasce doświadczyło niepożądanych reakcji po otrzymaniu szczepionki Pfizer, jak donosi Anchorage Daily News. Jedna z dwóch osób, u których wystąpiły objawy w szpitalu Bartlett Regional Hospital, wymagało leczenia w szpitalu przez co najmniej dwie noce. Szpital w Illinois wstrzymał szczepienia po tym, jak czterech pracowników doznało niepożądanych reakcji.

Dr Peter Marks będący dyrektorem Centrum Oceny i Badań Biologicznych Administracji Żywności i Leków, powiedział dziennikarzom czwartkowej nocy, że agencja współpracuje z CDC i współpracownikami w Wielkiej Brytanii nad badaniem reakcji alergicznych.

Przyjrzymy się wszystkim możliwym danym każdej z tych reakcji, aby dokładnie ustalić co się stało. Będziemy również starali się zrozumieć, które składniki szczepionki mogą brać udział w ich powstawaniu – powiedział.

Mając na uwadze, iż jest to tylko spekulacja, Marks powiedział, że wiadomo, iż glikol polietylenowy – składnik obecny zarówno w szczepionce firmy Pfizer, jak i w szczepionce Moderny, którą organy regulacyjne zatwierdziły wcześniej w ciągu dnia – może być niezwykle rzadko związany z reakcjami alergicznymi.

Więc to może być tutejszy winowajca. Dlatego będziemy się mu bardzo uważnie przyglądać – powiedział. „Ale w tym momencie po prostu nie wiemy”.

Obie szczepionki mają „typowe skutki uboczne”, które są „ogólnie łagodne. – jak powiedział Marks.

Po jednym dniu Przechodzą. Według strony internetowej FDA, do najczęściej zgłaszanych skutków ubocznych należą zmęczenie, bóle głowy, bóle mięśni i dreszcze. Agencja poinformowała, że ​​po kilku dniach odchodzą.

U jednego ochotnika biorącego udział w późnym etapie badania klinicznego firmy Pfizer wystąpiła reakcja alergiczna. Dwie osoby uczestniczące w badaniu klinicznym III fazy u Moderny doświadczyły reakcji anafilaktycznych, jak poinformowała firma podczas czwartkowego spotkania. Jednak dane pokazały, że korzyści przewyższają poniesione ryzyko, jak przyznali urzędnicy FDA, ponieważ przyznali pozwolenie na awaryjne użycie szczepionek w odstępie około siedmiu dni.

Według CDC, osoby, które otrzymają szczepionkę COVID-19, powinny być monitorowane przez co najmniej 15 minut po ich zaszczepieniu. Jeśli ktoś doświadczy ciężkiej reakcji alergicznej na szczepionkę COVID-19, dystrybutor szczepionki ma zapewnić szybką opiekę i wezwać pogotowie ratunkowe. Osoba powinna być nadal monitorowana w placówce medycznej przez co najmniej kilka godzin.

TYLER DURDEN

Tłumaczenie MrEnigmatis


Źródło https://www.zerohedge.com/covid-19/cdc-issues-new-guidelines-launches-probe-after-1000s-negatively-affected-following-covid